Filmy nominowane 2022

Symphony of The Knots

Hossein Ranjbar Shirazi

Iran

Symfonia sęków, ukazująca piękno irańskiej sztuki ręcznie tkanych dywanów i dodatkowo uznająca ją za światowe dziedzictwo.

Tres Pasos

Antonello Matarazz

Włochy

Kultura i kultury są wynikiem tysiącletnich migracji i zanieczyszczeń. W rytm wyimaginowanego tanga piętrzą się migranci wczoraj i dziś, obrazy planetarnego bólu, ale także dowody na potrzebę przetrwania, zawsze i za wszelką cenę, uciekając przed geopolityczną i klimatyczną niesprawiedliwością.

The Parallel

Luke Daniel Ayers

Wielka Brytania

Mężczyzna ośmiela się kwestionować rzeczywistość swojego pozornie przyziemnego życia.

Songs to the dead children in Auschwitz

Eduardo Soutullo

Hiszpania

Zeznania czterech osób z obozu koncentracyjnego Auschwitz na temat prawdziwej historii Giselli Perl - więziennej ginekolożki, która pomogła w aborcji setkom więźniarek. W ten sposób chciała uniemożliwić nazistowskiemu oficerowi dr Josephowi Mengele wykorzystanie więźniarek i nowonarodzonych dzieci do eksperymentów.

The BLACK ChristS. Far From Justice

Monica Manganelli

Niemcy

Wizjonerski wiersz i medytacja na temat najgorszej masakry na tle rasowym w historii Ameryki, która wydarzyła się w Tulsie (Oklahoma) w 1921 r. przeciwko czarnej społeczności Greenwood. Film opowiadany w 14 rozdziałach jako drogi krzyżowe (Via Crucis), inspirowane wierszem Countee Cullen i surrealistycznymi artystami Magritte i Max Ernst.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.