Too Late

Kinga Syrek

Polska

Bohaterką filmu animowanego jest Edie Sedgwick, modelka, aktorka i gwiazda filmów Andy'ego Warhola. Film jednak nie opowiada o jej związku z Warholem, ale o relacji z jej toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo rzuciło cień na jej dorosłe, przesiąknięte alkoholem i narkotykami życie. Bohaterowie przedstawieni są w postaci sylwetek przypominających wycinanki z papieru lub lalki z teatru cieni.

Experiment

Zoé Berton-Bojko / Susana Covo Pérez / Guillaume Heussler / Yann Kacprzak / Margot Wiriath

Francja

Kiedy nauka wymyka się spod kontroli, konsekwencje mogą być katastrofalne.

Rebirth of Venus

Robin Noorda

Holandia

Ten eksperymentalny film oparty jest na wierszu Noordy o nierówności i ucisku. Odnosi się do różnych przejawów ucisku powodujących wyzysk przyrody i łamanie praw człowieka, a zwłaszcza praw kobiet. W opinii Noordy wszystkie te zjawiska mają wspólny mianownik…

Flowing Home

Sandra Desmazieres

Francja

„Flowing Home” to historia dwóch sióstr rozdzielonych po wojnie w Wietnamie. Młodsza, Thao, ma 15 lat. Uciekła z Wietnamu łodzią do obozu dla uchodźców na wyspie Pualu Bidong w Malezji. Sao Maï, starsza, ma 17 lat. Została z rodzicami w Wietnamie. W swojej samotności żyje z duchami przeszłości.

Go Make Memories

Carl Mason

Wielka Brytania

„Go Make Memories” to krótki film, który ma na celu podniesienie świadomości na temat niezwykle rzadkiej i wyniszczającej choroby Niemanna-Picka (NPD). Doświadczenia osób i rodzin dotkniętych NPD zajmują centralne miejsce w tej produkcji.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.