23 - 30 listopada 2020

Flora

Javier Kühn

Hiszpania

Listy pisane do męża przez tytułową bohaterkę odkrywają tragiczne losy arystokratycznej rodziny w wiktoriańskiej Anglii.

Three Days of Klavdia Grachyova

Ivan Grigolyunas

Rosja

Jest rok 1951. Klavdia Graychova przyjeżdża po męża do kolonii karnej, w której spędził dziewięć lat. On jednak nie jest przekonany, czy chce wrócić do żony. Klavdia ma tylko trzy dni, aby uporać się z zastaną sytuacją i zabrać męża do domu.

Weeping Birds

Chan Teik Quan

Malezja

Film opowiada historię pary dojrzałych ludzi, którzy nie traktują starości i śmierci na poważnie. Mąż zbiera starocie, żeby zarobić na pogrzeb żony, podczas gdy ona stopniowo uświadamia sobie, że rozstanie jest bliskie.

Queen of Oasis

Lynn Oona Baur

Niemcy

Manal spotyka Dimę, uciekając przed wojenną zawieruchą. Dziewczynka ukrywa się w zniszczonej kamienicy, uciekając przed okrutną rzeczywistością w świat wyobraźni. Gdy Dima znajdzie się w niebezpieczeństwie, Manal będzie musiała pokonać strach, by ją chronić.

Franka

Mitry Semenov-Aleynikov

Białoruś

Białoruś, rok 1943. Ranny żołnierz niemiecki przychodzi do gospodarstwa, w którym mieszkają doświadczone przez wojnę kobiety. Przestraszone, prawie go zabijają, jednak w odruchu litości, zabierają go do domu. Czy będą w stanie żyć z wrogiem?

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.