The Nest

Gracjana Piechula

Polska

Jest rok 1968. Jakub, studiujący w Czechosłowacji, niespodziewanie odwiedza swój rodzinny dom w Polsce. Pozornie sielską atmosferę spotkania po długiej rozłące stopniowo zaburza prawdziwy powód wizyty Jakuba. Chłopak, rozdarty wątpliwościami po usłyszeniu plotek o ojcu, próbuje dowiedzieć się, jaka jest prawda.

Zulen and I

Michelle Alexander

Peru

Lima 1920 rok. Lata intelektualnego wzburzenia. Dora Mayer, jedna z nielicznych ówczesnych kobiet intelektualistek, próbuje odbudować swoje życie po tym, jak była wielokrotnie odrzucana przez młodszego o 21 lat filozofa Pedro Zulena, jej ucznia i miłość jej życia.

Don't Resist

Sigrid Clementine Kolbjørnsen

Norwegia

Podczas corocznej kontroli ich pięcioletniego syna, Stian i Silje dowiadują się, że istnieje duże ryzyko, że dziecko w przyszłości poważnie zachoruje. Lekarz przedstawia kontrowersyjny sposób, w jaki rozwiązać problem, a rodzice muszą zdecydować, czy to zaakceptować, czy ponieść konsekwencje. „Don't Resist” to film polityczny o tym, kto powinien mieć prawo do decydowania o twoim życiu – ty czy rząd

Let me be, Dear

Samira Damato

Malta

Malta, rok 1964. Pewna rodzina pogrążona jest w finansowej i emocjonalnej zawierusze, gdy brytyjskie wpływy na Malcie zaczynają słabnąć. Aby uchronić matkę przed temperamentem ojca, Mariella, psotna dziewczynka, planuje się go pozbyć.

Nikola Tesla, the Man from the Future

Alessandro Parrello

Włochy

Nowy Jork, 16 maja 1888 r. Wizjoner, serbski wynalazca Nikola Tesla, zamierza przedstawić innowacyjny asynchroniczny silnik. Podczas demonstracji dzieje się coś, co zmieni świat na zawsze.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.