23 - 30 listopada 2020

Qarlavaj

Ehsan Kamali

Iran

Konie są częścią tożsamości i kultury Turkmenów. Film opowiada historię starszego mężczyzny, który jest muezzinem w wiosce przy granicy z Iranem. Oglądamy słodko-gorzką opowieść o losach miłosnego trójkąta pomiędzy mężczyzną, jego żoną oraz ich koniem Qarlavaj, który jest jedynym koniem w wiosce.

Stand up

Pierre Le Gall / Sarah Malléon

Francja

Martynika. Ośmioletni Joseph nie moze się pogodzić z wyjazdem starszego brata na kontynent. Pod wpływem ludowych opowieści dziadka, sądzi, iż Lentikri, starożytny martynikański potwór, grasuje w pobliżu domu, żeby zaatakować jego bliskich. Decyduje się na konfrontację.

On my Own Land

Aleksander Kurienko

Ukraina

Dwoje starszych ludzi, Hordii i Uliana, zamierzają opuścić swoją rodzinną miejscowość z powodu wojny. Idą w stronę autostrady i zatrzymują samochód. W ostatniej chwili Hordii zmienia zdanie.

Baby on the Backseat

Epp Kubu

Estonia

Czasem obcy człowiek może nas uratować i okazać przyjaźń. Młoda Estonka z niemowlęciem oraz doświadczony rosyjski taksówkarz spotykają się w słoneczny letni dzień. W trakcie podróży wzdłuż klifowego wybrzeża, kobieta prosi o krótki postój. Jej nieobecność wydłuża się, poddając testowi więzi międzyludzkie pomiędzy dwójką podróżujących, którzy bardzo się różnią.

Cerraduras

Pedro del Rio

Hiszpania

Bezdomna kobieta znajduje klucze. Postanawia sprawdzić, do zamka którego mieszkania pasują.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.