Seasonal Guests

Doro Carl

Niemcy

Tysiącletni krajobraz Morza Wattowego przez dziesięciolecia był chroniony jako obiekt dziedzictwa przyrodniczego, a teraz jest bardziej niż kiedykolwiek narażony na zniszczenie. Eseistyczny film krótkometrażowy pokazuje, jak tej zmiany nie można zauważyć bezpośrednio, ale można ją sobie wyobrazić za pomocą obrazów ze świata pośredniego.

Sunnyside

Miguel Angel Tamayo

USA

Trzynastoletnia Lola dorastała w towarzystwie swojego ojca pijaka, mieszkając i pracując razem z nim w obskurnym motelu Sunnyside. Lola marzy o odnalezieniu swojej matki, ale gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, sprawy przybierają zły obrót. Gdy pojawia się młody włóczęga, Lola widzi szansę, by w końcu na dobre uciec z Sunnyside.

The First Word

Artak Serovani-Oganyan

Armenia

Matka i syn żyją w odosobnieniu i produkują węgiel na sprzedaż. Nie potrzebują słów w swojej pracy i w codziennym życiu; rozumieją się bez nich. Co mogłoby przerwać tę ciszę?

Melting Landscapes Glaciers

Pepe Molina Cruz

Hiszpania

Ten dokument, ukazujący powolne, ale ciągłe topnienie lodowców i ich związek ze zmianami klimatu, został nakręcony na Antarktydzie, w Argentynie, Chile, na Grenlandii i Islandii. Badanie lodowców naszej planety jest kluczem do zrozumienia zmian klimatycznych

Above the Dead Sea

Lior Cohen

Kanada

Nad Morzem Martwym ukazuje się piękno i tragedia najniższego lądowego punktu na Ziemi.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.