23 - 30 listopada 2020

JM

Stanisław Buczkowski

Polska

Sen to czy jawa? Dziecięce przeżycie może stać się życiową inspiracją. Artysta jako mały chłopczyk doświadcza krótkiego spotkania z baśniowym stworzeniem. Od tej chwili na zawsze pozostanie obecne w jego sztuce. Film inspirowany jest twórczością Jacka Malczewskiego.

Daughter

Mara Tamkovich

Polska

W dzień szesnastych urodzin córki Kamili Piotr wraca do domu i znajduje ją nieprzytomną i we krwi. Odtąd ich życie nigdy nie będzie już takie samo.

Techno

Tadeusz Łysiak

Polska

Szesćdziesięcioletni rolnik, Ryszard, zajmuje się chorą na Alzeimera żoną. Moda dziewczyna z dużego miasta, którą spotyka przypadkiem, wprowadza go w świat muzyki techno. Chociaż na chwilę może zapomnieć o ogromnej odpowiedzialności, którą dźwiga na swoich barkach.

Total Loss

Jagoda Madej

Polska

Jej dzień jest zaplanowany co do minuty, aż do momentu, kiedy wszystko nagle wymyka się spod kontroli. Syn Alicji ginie w wypadku. Chciałaby być spokojna, ale nie potrafi. Nie ma dokąd pójść, ale nie umie tkwić w miejscu. Chwyta się ostatniej nitki łączącej ją z dawnym życiem i zaczyna poszukiwania. Czy znajdzie nowe życie?

The Sisters

Michał Hytroś

Polska

Za potężnym osiemnastowiecznym murem najstarszego zamkniętego klasztoru w Polsce - klasztoru benedyktynek w Staniatkach pod Krakowem - toczy się życie dwunastu zakonnic po siedemdziesiątym roku życia. Pomimo swojego wieku i zmieniającego się świata, każdego dnia starają się przestrzegać zasady ustanowionej ponad dziesięć wieków temu- „Ora et labora”. Nasze bohaterki, Anuncjata i Benedykta (40 lat w klasztorze) - wprowadzają nas w świat za klauzurą, w specyficzny sposób opowiadając o swoim życiu i decyzjach. Pokazują nam świat klasztoru w prawdziwych kolorach, bez stereotypów, który bywa zarazem wzruszających i zabawny. Ten film to opowieść o ciszy.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.