23 - 30 listopada 2020

Bifurcation point

Leonid Gardash

Rosja

Często nie jesteśmy świadomi, że nasze działania przynoszą zaskakujące, a nawet katastrofalne skutki. Punkt bifurkacji, według teorii chaosu, to moment, gdzie najmniejsza zmiana układu może prowadzić do znacznych zmian w jego stabilności. W codziennym życiu jest to chwila, która może na zawsze zmienić nasz los. Kumpelski żart staje się dla dwudziestoletniego Artema i doświadczonego policjanta ich własnym „punktem bifurkacji”.

Line of Duty

Mayank Malhotra

Indie

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Młody żołnierz armii indyjskiej, pełniący służbę w bunkrze przygranicznym, musi wybierać między wartościami humanistycznymi a surowymi przepisami granicznymi. W obliczu katastrofy naturalnej, które z nich mają rację bytu?

Human

Issam Taachit

Algieria

Film opowiada historię dziecka z zespołem Downa. Chłopiec widzi na boisku grupę zdrowych dzieci grających w piłkę. Chce się do nich przyłączyć, jednak zostaje odrzucony - popchnięty na trawę i nazwany „downem”. Leżąc na trawie, wyobraża sobie świat szczęśliwych dzieci z trisomią. Gdy budzi się z fantazji, dzieci z boiska przychodzą przeprosić go i zapraszają do wspólnej gry.

Doors of Mercy

Abdallah El Daly

Egipt

Desperacko próbując wyrobić akt urodzenia swojego nieślubnego dziecka, samotna Egipcjanka musi nauczyć się żyć w społeczeństwie, w którym jest wyrzutkiem.

Sober

Pascal Schröder

Niemcy

Isabel przyjeżdża na chrzciny siostrzenicy prosto z odwyku. Jednak ojciec nie potrafi przebaczyć jej dawnych błędów. Chce utrzymać obraz idealnej rodziny. Isabel musi zdobyć się na odwagę podążania własną ścieżką.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.